27.09.2023, g. 18:30
Serie A (Liga Włoska)
Cagliari vs AC Milan
Do meczu pozostało:
2dn.0godz.13min.
16.00 X3.80 21.57 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pięć powodów, dla których Seedorf powinien zostać w Milanie

Pięć powodów, dla których Seedorf powinien zostać w Milanie

Dziś trafiliśmy na ciekawy artykuł udostępniony w serwisie internetowym bleacherreport.com, w którym dziennikarze przedstawili pięc powodów, dla których Clarence Seedorf powinien zostać w Milanie. Postanowiliśmy go przetłumaczyć, abyście zyskali do tych przemyśleń dostęp.

Seedorf chce przywrócić szampański futbol

Nawet jeśli Seeodorf nauczyć musi się jeszcze wielu rzeczy, to wyraźnie widać, że ma jasną ideę odnośnie tego jak na dłuższą metę grać ma jego zespół. Seedorf sporo wie o estetyce w piłce nożnej i jego zadaniem przywrócić jest szampański styl gry Milanu. Wie, że taktyka 4-3-3 to przeszłość. Preferowanym przez niego ustawieniem jest 4-2-3-1 i to ta taktyka pozwala na wykorzystanie ofensywnego bogactwa Milanu. Seedorf ma przed sobą całe lato na kontynuowanie pracy z piłkarzami. Musi nauczyć ich taktyki i wpoić ideologie, a spore zmiany sprawić mogą, że w nowym sezonie zobaczymy zupełnie inny zespół.

Ciągłość jest kluczem

Każda zmiana trenera wiąże się ze stratami i na kilka miesięcy pozostawia klub w trudnej sytuacji zmuszając zawodników do poznawania wymagań nowego trenera.Sposób gry Seedorfa wydawał się nieciekawy, jednak jak pokazały ostatnie mecze może on sprawić problemy zespołom nie potrafiącym poradzić sobie z wysoko grającym rywalem. W tej chwili Milan ma trzy wygrane z rzędu, a zawodnicy powoli uczą się mentalności od Seedorfa.

Seedorf wie jak to jest wygrywać wielkie trofea

Seedorf to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników ostatnich dwóch dekad. Jest jedynym zawodnikiem, który wygrał Ligę Mistrzów z trzema różnymi klubami. Jest inteligentny i ma mocną osobowość, co jest podstawą do zostania dobrym szkoleniowcem. Piłkarze szanują jego dokonania i mogą chcieć kupić jego filozofię. To oczywiste, że widoczny będzie brak doświadczenia, jednak były zawodnik Milanu z pewnością zechce wykorzystać swoje kontakty z ligi holenderskiej, gdzie gra wielu młodych i zdolnych zawodników, które ukształtować można na przyszłe legendy Milanu. On może ich nauczyć jak być zwycięzcą.

Skład się z pewnością poprawi

Seedorf może być spokojny, że gorzej, niż w pierwszych miesiącach jego pracy, to nie będzie. Pomimo wielkiej krytyki Milan jest zespołem, który po kilku transferach stać sie może bardzo konkurencyjny. Do gry wrócą piłkarze tacy jak El Shaarawy. Ciekawym będzie zobaczyć jak daleko w przyszłym sezonie zajdzie ten zespół.

Seedorf rozumie Milan

Koszulka z herbem Milanu to wielki ciężar, który potrzebuje zrozumienia. Clarence Seedorf jest ucielesnieniem tego, kim są Rossoneri. Może on wytłumaczyć młodym piłkarzom z jaką pasją wiąże się bycie elementem tego klubu. Pomimo tego, że Milan jest w najtrudniejszej sytuacji od lat, to wciąż mają oni środku, które pozwalają na to, aby stać się bardziej konkurencyjnym zespołem z zawodnikami, którzy dumni będą z noszenia tej koszulki. Jeśli ktokolwiek może zrozumieć, to osobą tą jest Seedorf.

Mamy nadzieję, że przynajmniej na jakiś czas z oczu i uszu znikną nam plotki o zwolnieniu Seedorfa.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.