Milan Club Polonia

Polska jako kraj pochwalić może się tym, że na jej terenie działa oficjalnie zarejestrowany fanklub kibiców Milanu. Jego nazwa to Milan Club Polonia, a jego historia ciągnie się już od 2001 roku. Za chwilę będziecie mieć okazję dowiedzieć się więcej na temat MCP.

Historia Milan Club Polonia

Początki związane z powstaniem oficjalnego fanklubu kibiców Milanu wiążą się z rokiem 2001, kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie Milan Club Polonia. Kolejne lata to okres zbierania zainteresowanych mogących utworzyć stowarzyszenie, a także walka z biurokracją. W końcu w 2004 roku udało się doprowadzić do zarejestrowania stowarzyszenia kibiców Milanu. Już rok później MCP został zaakceptowany przez środowisko oficjalnych fanklubów Milanu i to właśnie w 26 czerwca 2005 roku Milan Club Polonia oficjalnie dołączył to oficjalnych fanklubów Milanu.

Obecnie Milan Club Polonia prężnie działa organizując swoim członkom różnorodne atrakcje, którymi są między innymi wspólne wyjazdy na mecze Milanu, a także coroczne spotkania nazywane zlotami Milanistów.

Milan Club Polonia w liczbach

Jak już wiecie Milan Club Polonia został oficjalnym fanklubem Milanu w 2005 roku. Na liście oficjalnych fanklubów widnieje z numerem 310103. W fanklubie zapisanych jest 768 osób, co sprawia, że MCP jest największym oficjalnym europejskim fanklubem zrzeszającym kibiców drużyny AC Milan. Dotychczas Milan Club Polonia zorganizował 40 wyjazdów na mecze Milanu i 15 spotkań Milanistów.

Jak zapisać się do Milan Club Polonia?

Zapisy do Milan Club Polonia prowadzone są każdego roku w okresie letnim, w przerwie pomiędzy sezonami. To właśnie w tym okresie odwiedzać należy oficjalną stronę Milan Club Polonia w celu odnalezienia informacji na temat bieżących zapisów. Przystąpienie do fanklubu wiąże się z obowiązkiem opłacenia składki członkowskiej. Profitami wynikającymi z przynależności do Milan Club Polonia są: satysfakcja, możliwość wyjazdów na mecze, możliwość poznania fanów Milanu, możliwość uczestnictwa w spotkaniach Milanistów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Milan Club Polonia, to zachęcamy Cię do odwiedzin oficjalnej strony: http://milanclubpolonia.pl.

Kursy na mecze Milanu

Kursy na mecze Serie A

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.