Jak stawiać na swoje ulubione drużyny piłkarskie

Jak stawiać na swoje ulubione drużyny piłkarskie

Jako kibic z pewnością z wypiekami na twarzy śledzisz najnowsze mecze swoich ulubionych sportowców. Nie ma w tym nic dziwnego, pasja jest pasją. Mamy pewność, że masz bardzo dużą wiedzę na temat swojej drużyny, a także o każdym z piłkarzy w niej grającym. Dzięki takiej wiedzy możesz więc przewidzieć wynik kolejnego meczu, który zostanie zorganizowany.

Taka wiedza może przydać się nie tylko podczas spotkań towarzyskich, ale również do zarobienia dodatkowej gotówki. Z pewnością słyszałeś już wiele o zakładach sportowych. W poniższym artykule poznasz trochę więcej detali o zakładach tego typu oraz jakie masz możliwości.

Stawianie zakładów stacjonarnie

Zakłady stacjonarne są dostępne w Polsce już od wielu lat, są one również nazywane zakładami bukmacherskimi. Zacznijmy jednak od początku, ponieważ zakłady są znane już od wieków w Rzymie. Możesz się jednak zdziwić, ponieważ za kolebkę profesjonalnych zakładów uważa się Anglię. To właśnie tam zaczęto stawiać na konie biorące udział w wyścigach konnych, a sprawy bardzo szybko potoczyły się dalej i w 1922 roku funkcjonował już pierwszy zakład bukmacherski.

W Polsce bukmacherzy pojawili się niedługo później, można więc było stawiać na konie, psy, a później na swoje ulubione drużyny sportowe. Obecnie w prawie każdym mieście w Polsce, nawet tym małym, można spotkać budkę kontrolowaną przez bukmachera, który przyjmuje zakłady sportowe, najczęściej na piłkę nożną, boks, siatkówkę, MMA i wiele innych. Warto jednak wiedzieć, że bukmacherzy mogą być dość ograniczeni i nie mieć dostępu do każdej możliwej opcji.

Jeśli chodzi o samą Polskę, to aż 13% osób przyznaje się do chociaż pojedynczego obstawienia zakładów. Mając wgląd do tych statystyk, mamy również świadomość, że nie każdy przyznał się do stawiania zakładów. Okazuje się również, że jest to hobby, któremu zazwyczaj ulegają mężczyźni, a jest ich aż 92%, w stosunku do 8%, który jest przypisany kobietom.

Zakłady internetowe

Ze względu na ograniczenia wiele osób decyduje się na grę internetową. Opcja stawiania zakładów przez internet nie jest już nowa, ponieważ pojawiła się w 1996 roku, a pierwszym użytkownikiem oraz jednocześnie zwycięzcą okazuje się gracz z Finlandii. W Polsce zakłady internetowe są bardzo dobrze znane, Polacy mogą korzystać z wielu firm, a są to między innymi STS, Fortuna, Betclic, Super Bet, Etoto, PZBuk, LV Bet, Fortuna, Totolotek, BetX i Polski Bukmacher.

Warto korzystać z zakładów internetowych, ponieważ można liczyć na bonusy w kasynach, a te z kolei mogą okazać się bardzo lukratywne. Są one dostępne nie tylko w wymienionych bukmacherów, ale również w kasynach, które oferują możliwość stawiania zakładów. Zarejestrowanie się na takiej stronie jest dobrym pomysłem, ponieważ po pierwsze masz dostęp do wielu bonusów. Możesz brać udział w turniejach, dostawać zniżki na zakłady, a także zakładać się zupełnie za darmo. Wszystko zależy od danej oferty kasyna.

Poza tym w kasynach masz dużo możliwości zakładów, strony internetowe starają się, aby każdy gracz mógł znaleźć dane wydarzenie i drużynę, na którą chce postawić swoje miejsce. W jednym miejscu możesz postawić na piłkę nożną, na łyżwiarstwo, MMA, jazdę konną, a nawet na politykę. Wiele kasyn daje również możliwość stawiania zakładów w czasie rzeczywistym oraz na sporty wirtualne. Skorzystaj z nich, jeśli interesuje Cię ta tematyka.

O autorze

Nikodem Potocki

Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.