Alessio Cerci dołączy do Milanu?

Alessio Cerci dołączy do Milanu?

W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że do Milanu dołączyć ma Juan Iturbe. Dodatkowo plotkowało się też o zawodnikach takich jak Valbuena czy Griezmann. Wszystkich ich łączy to, że są skrzydłowymi, którzy mogliby pasować do taktyki 4-3-3, którą podobno grać chce nowy trener Milanu – Filippo Inzaghi. Okazuje się, że do grona tych zawodników, których na pozycję skrzydłowego kupić może Milan dołączył Alessio Cerci.

O chęci Milanu na sprowadzenie Cerciego mówiło się już w poprzednim okienku transferowym, wówczas jednak Milan nie zdecydował się na klepnięcie tego transferu. Obecnie mówi się, że szansa na jego domknięcie jest spora z uwagi chociażby na to, że Milan do Torino wypożyczył Nocerino zgadzając się na opłacanie części jego pensji. Podobno prezes Torino jest Milanowi wdzięczny i byłby skłonny do tego, aby wypuścić do Mediolanu jedną ze swoich największych gwiazd.

Ten 26 letni zawodnik wykazuje chęć opuszczenia klubu, myśli o tym bardzo poważnie, zwłaszcza, że zainteresowany jego zakupem jest nie tylko Milan, ale też na przykład AS Roma, czyli klub, w którym Cerci się wychowywał, czy też Atletico Madryt, które zaproponowało za niego 12 mln euro. W poprzednim sezonie ten cofnięty lewonożny napastnik zagrał w 38 meczach Serie A strzelając w nich 13 bramek i zaliczając 12 asyst. Cerci wyceniany jest na 18 mln euro, Torino chciałoby za niego 20mln, jednak Milan z pewnością cenę tę będzie usiłował zbić do około 15 baniek. Czy się uda?

O autorze

Nikodem Potocki

Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.