Dejan Stanković: Milan to naprawdę trudny przeciwnik

Dejan Stanković: Milan to naprawdę trudny przeciwnik

Już w najbliższy czwartek, 18 lutego, AC Milan podejmie Crvenę Zvezdę Belgrad w pierwszym spotkaniu 1/16 rozgrywek Ligi Europy. Trener drużyny z Serbii, Dejan Stanković opowiedział o swoich wrażeniach związanych z losowaniem, bardzo chwalą zespół z Mediolanu.

Derby tym razem z roli szkoleniowca

Dla Dejana Stankovicia starcie to powinno mieć wyjątkowe znaczenie. 43-latek przez lata reprezentował bowiem barwy Interu, a więc AC Milan zawsze był jego głównym przeciwnikiem na murawie. Teraz jako trener będzie chciał utrudnić zadanie niedawnemu liderowi Serie A, bo faworytem zdają się być Włosi.

Milan to naprawdę trudny przeciwnik. Sytuacja w rozgrywkach Serie A pokazuje, że zasłużenie jest na szczycie ligi. Z pewnością wszyscy znamy ich historię i to, co reprezentowali i reprezentują w rozgrywkach europejskich. W ostatnich latach napotkali okres trudności, ale wydaje się, że w obecnym sezonie odnaleźli swoją równowagę – powiedział Stanković.

Zobacz również: Antonio Conte przed derbami Mediolanu

Szkoleniowiec serbskiego klubu postanowił również podsumować pracę Stefano Piolego. Dejan Stanković usytuował szkoleniowca Milanu w czołówce trenerskiej, ceniąc go za wykonaną pracę w szeregach „Rossonerich”.

Jego praca była już znana. Nie ma tu żadnej dyskusji, to wielki trener. Pięknie będzie podjąć jego drużynę, nie mam wątpliwości – zakończył Stanković.

Co ciekawie, Serb zaznaczył również, że chciałby zobaczyć choć trochę zapełnione trybuny. Serbska Maracana może zagwarantować dodatkową moc Crvenie Zvezdzie Belgrad, aczkolwiek decyzja nadal nie zapadła. Wszystko zależy od serbskiego rządu.

 

fot.gettyimages.com

O autorze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.