Mario Mandzukić: Juventus to rywal jak każdy inny

Mario Mandzukić: Juventus to rywal jak każdy inny

Mario Mandzukić w opinii wielu ekspertów może okazać się kluczowym wzmocnieniem na drugą część sezonu. Chorwat tuż po podpisaniu kontraktu udzielił kilku wypowiedzi na bieżące tematy, także te związane z jego poprzednim pracodawcą na Półwyspie Apenińskim – Juventusem.

Skupienie się na Milanie

Dla Mario Mandzukicia szansa od Milanu jest niezwykle cenna, ponieważ od kilku miesięcy nie powąchał on nawet minuty na murawie. 34-latek podziękował więc przede wszystkim nowemu pracodawcy za zainteresowanie, zahaczył o grę ze Zlatanem Ibrahimoviciem i podkreślił, jakie ma cele przed rozpoczęciem grania w koszulce „Rossonerich”.

Od dłuższego czasu przygotowywałem się na tę szansę, więc jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być. Milan wygląda bardzo dobrze, w drużynie panuje świetna atmosfera, a ja przychodzę, by pomóc kolegom w wygrywaniu. Sam jestem bardzo ambitny, dlatego też chcę osiągnąć jak najwięcej. Zlatan? Mamy spore doświadczenie, jestem gotowy, by zacząć wspólnie wygrywać – powiedział Mandzukić.

W kolejnych wypowiedziach, Mandzukić w sposób naturalny musiał zahaczyć o swoją przeszłość, ponieważ jeszcze nie tak dawno zakładał koszulkę Juventusu. Były reprezentant Chorwacji zaznaczył, że szanuje „Starą Damę” i jej kibiców, ale teraz liczy się dla niego tylko Milan.

Juventus będzie takim samym przeciwnikiem jak w każdy inny. Na boisku jesteśmy rywalami, poza boiskiem się przyjaźnimy, ale teraz liczy się dla mnie tylko dobra gra dla Milanu. Nadal oczywiście szanuję kibiców „Bianconerich” , jak i cały klub – zakończył Chorwat.

Zobacz także: Andrea Conti odchodzi z Milanu

 

fot.gettyimages.com

O autorze

Kursy na mecze Milanu

Kursy na mecze Serie A

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.