Andrea Conti bliski odejścia z Milanu

Andrea Conti bliski odejścia z Milanu

Ruchy transferowe w drużynie AC Milanu dokonują się niemal każdego dnia. Jak informuje znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, blisko odejścia z ekipy „Rossonerich” jest Andrea Conti. Prawy obrońca ma udać się na wypożyczenie.

Brak regularnej gry powodem odejścia

Tak naprawdę, Andrea Conti do udanych występów w koszulce AC Milanu może zaliczyć te z sezonu 2019/20. To właśnie wtedy przeskoczył w hierarchii Davide Calabrię, który jednak pozostał w Mediolanie i jak się okazało, zamienił się z Contim miejscami. Były zawodnik Atalanty, na którego AC Milan wydał 25 milionów euro odchodzi w poszukiwaniu gry, choć jego związek z San Siro wcale nie musi się definitywnie zakończyć.

Usługami 26-latka zainteresowana jest najbardziej Parma, która wyprzedzi w tym wyścigu chociażby Fiorentinę. Andrea Conti do Parmy uda się na razie jedynie na półroczne wypożyczenie. Może się ono zamienić jednak na transfer definitywny, ale wówczas Parma musi oczywiście zapłacić konkretną sumę pieniędzy. W przypadku utrzymania się „Gialloblu” będą zmuszeni do wpłacenia 7 milionów euro.

Zobacz także: Mario Mandzukić piłkarzem AC Milanu

Andrea Conti w barwach AC Milanu zagrał 51 spotkań, w których udało mu się zanotować 5 asyst. Ani razu nie trafił jednak do siatki.

 

fot.gettyimages.com

O autorze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.