Nadchodzi hit Serie A – Napoli – Milan

Nadchodzi hit Serie A – Napoli – Milan

Czy liga włoska ma w Polsce dużą oglądalność, jeżeli chodzi o piłkę nożną? Tak, jak najbardziej nie brakuje kibiców, którzy z wielką przyjemnością zasiadają przez telewizorem, aby obejrzeć poszczególne mecze. Tym bardziej że w lidze włoskiej spotkać można kilka polskich nazwisk. Zbliża się jedna z ciekawszych propozycji – Napoli zmierzy się z Milanem. Zatem warto sprawdzić, który bukmacher oferuje najlepsze kursy na mecze Serie A.

2 kwietnia 2023

To nie pierwszy raz, kiedy te dwa zespoły spotkają się na boisku. Tak było na początku roku i teraz ponownie zostanie to powtórzone. 2 kwietnia 2023 roku obydwa te zespoły ponownie spotkają się na stadionie Stadio Diego Armando Maradona, który można znaleźć we włoskim Neapolu. Co o tym meczu należy wiedzieć? Tyle, że na pewno będzie bardzo gorąco.
Jeżeli chodzi o prawdopodobieństwo wygranej, to aż 54% jest na Napoli. 20% to możliwość wygranej przez Milan. Pozostałe procenty o ewentualny remis. Jak będzie naprawdę? Czas pokaże, a dokładnie nadchodząca niedziela, która pokazuje, że nawet polscy kibice nie mogą się doczekać tego pojedynku.

Prawdą jest to, że na chwilę obecną Napoli jest na pierwszym miejscu w lidze włoskiej. Na pięć ostatnich meczy, udało im się wygrać aż cztery spotkania. Jedno tylko przegrali. AC Milan znajduje się na czwartym miejscu. Wygrali tylko dwa spotkania na pięć ostatnich. Dwa razy przegrali, a raz zremisowali. Pozostaje tylko czekać, żeby zobaczyć, który z tych zespołów będzie teraz prezentował się lepiej na włoskim stadionie.

Jak to było w przeszłości?

W oczekiwaniu na ten wielki mecz, warto sprawdzić, jak w przeszłości wyglądały mecze tych dwóch włoskich zespołów. Jedno jest pewne – zawsze dużo się działo, a kibice zawsze mogli oczekiwać na ogrom emocji. Najbardziej wszystkich interesuje SSC Napoli, gdzie w chwili obecnej spotkać można aż dwóch Polaków. Piotr Zieliński może cieszyć się na chwilę obecną kontraktem na stałe.

Gra tam również Bartosz Bereszyński, jednak na chwilę obecną znajduje się on tam na wypożyczeniu. Napoli bardzo ładnie spisywał się już na samym początku sezonu. Aż na 15 spotkań, udało im się 13 wygrać! Dwa razy zremisowali!Już raz udało im się też wygrać w ostatnim czasie z Milanem. Więc jak widać, nie można się dziwić temu, że mówią, iż to Napoli będzie górą.

Nie można jednak od razu spisywać na straty AC Milanu. Tym bardziej że w jego barwach gra niezwykle skuteczny Zlatan IbraIbrahimovic. Zawodnik ma 41 lat, ale jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Tym bardziej że po udanej operacji kolana, powrócił w pełni sił na piłkarskie boisko. Może na swoim koncie Milan ma mniej wygranych, ale nie można skazywać ich z góry na porażkę.

Warto poczekać do 2 kwietnia, aby dowiedzieć się, kto tak naprawdę będzie w tym wszystkim górą.
Liga włoska to też wiele innych doskonałych meczy, jakie szykują się na końcówkę sezonu. Trochę ich będzie. Tym bardziej że na widzów czekają inne, polskie pojedynki. W końcu w Romie jest Nikola Zalewski, Bologna to Łukasz Skorupski, Torino to Karol Linetty. Nie brakuje też polskich reprezentantów w Veronie.

O autorze

Nikodem Potocki

Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.