AC Milan jednak zbuduje własny stadion?

AC Milan jednak zbuduje własny stadion?

AC Milan i Inter Mediolan jeszcze niedawno aktualizowali projekt nowego stadionu. Niestety, biurokracja, długi czas oczekiwania i irytacja po stronie popularnych drużyn sprawiła, że plany zakończyły się fiaskiem. Czy AC Milan zdecyduje się na samodzielną budowę stadionu? Mamy najnowsze informacje!

AC Milan jednym z najpopularniejszych klubów na świecie

AC Milan ma swoje stałe miejsce w historii piłki nożnej. Dawniej to właśnie ta drużyna wyznaczała standardy, do których dążyły inne zespoły. Dominacja AC Milan na arenie międzynarodowej była ogromna, a w szeregach drużyny grały największe sławy piłki nożnej, np. Kaka, Marco van Basten czy Andrij Szewczenko. Dziś, gdy piłka nożna jest tak popularna na całym świecie, a dobrych drużyn nie brakuje w wielu krajach, AC Milan dalej występuje w Serie A, czyli najwyższej w hierarchii klasie męskich ligowych rozrywek futbolu we Włoszech.

Warto zauważyć, że klub został utworzony w 1899 roku. Długa historia AC Milan sprawia, że klub doceniany jest na całym świecie, a zespół może pozwolić sobie na niemałe inwestycje.

AC Milan zbuduje stadion bez pomocy miasta

Z powodu sławy klubu AC Milan, nie powinno być zdziwieniem, że jego fani są zachwyceni nowymi informacjami, którymi podzieliła się włoska prasa. Po miesiącach oczekiwania, AC Milan zdecydował się na samodzielną budowę nowego stadionu. Nie mają zamiaru korzystać z pomocy drużyny Inter Mediolan, a stadion ma znaleźć się daleko od wcześniej ustalonego miejsca, dzielnicy San Siro.

Czy informacje te można uznać za rzetelne? Jak najbardziej, ponieważ ich źródłem jest gazeta o wyjątkowej renomie, „La Gazetta dello Sport”. Jak podają dziennikarze, AC Milan ma dość biurokracji, opóźnień ze strony miasta i kłód, które stale są im rzucane pod nogi. Z tego powodu klub zdecydował się na samodzielną budowę stadionu poza wcześniej ustalonym obszarem.

Jeszcze niedawno prezydent Milanu, Paolo Scaroni informował, że rozważane są trzy lokalizacje, ale żadna z nich nie jest pewnikiem. Milan odpowiadał, że decyzja ma zapaść w ciągu dwóch miesięcy i nie chcą dłużej czekać. Klub miał zdecydować, czy wybrać projekt San Siro z Interem, czy zrealizować go w innym miejscu. Jak widać, słowa dotrzymali i podjęli decyzję, która nie wymaga od nich dłuższego czekania.

Gdzie zostanie zbudowany stadion dla AC Milan?

Czy wiadomo, gdzie zostanie zbudowany stadion zespołu AC Milan? Najbardziej prawdopodobne, że znajdzie się w gminie Sesto Giovanni oraz San Donato. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno koszty nowego stadiony wyceniano na ponad 3 mld euro, co było zawrotną sumą, jednak zgodną z aktualnymi, zaskakująco wysokimi cenami surowców.

Opóźnienie miasta w dużej mierze mogło być związane z czekaniem na stabilizację cen na rynku światowym, a co za tym idzie – podjęcie świadomej decyzji bez ryzyka dużych strat finansowych. Aktualnie szacowane są koszty, jakie poniesienie AC Milan, jednak bez udziału Interu koszt inwestycji będzie prawdopodobnie dużo niższy. Na cenę niewątpliwie wpływa nie tylko współpraca z miastem, ale też lokalizacja.

O autorze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.