Rozgrywki Serie A w sezonie 2021/2022.

Rozgrywki Serie A w sezonie 2021/2022.

Przez szereg ostatnich lat drużyną, która sięgała rokrocznie po tytuł był turyński Juventus. Sytuacja ta zmieniła się, kiedy w sezonie 2020/2021 tytuł poszedł do Mediolanu, bowiem scudetto zdobył Inter. Juventus przechodzi transformację, szuka na nowo swojej tożsamości, co sprawia, że inne zespoły mają swoją szansę by zaistnieć.

Kto sięgnie po scudetto w sezonie 2021/2022?

Bukmacherzy dają szansę czterem zespołom, mediolańskim: Interowi oraz AC Milan, ponadto Juventusowi oraz SSC Napoli. AC Milan choć położył w zupełności rozgrywki Champions League, poległ na całej linii, teraz jest głównym faworytem do scudetto, gdyż gra bardzo regularnie, notując dobre wyniki. Inter gra w kratkę, mecz który zostanie rozegrany 3 kwietnia w Turynie z Juventusem pozwoli odpowiedzieć na pytanie, która z drużyn będzie bliższa skutecznej walki o tytuł do samego końca. Do niedawna wydawało się, że Atalanta powalczy o tytuł, jednak ostatnie mecze zweryfikowały tę drużynę, która zapewne powalczy z AS Roma o top 5. Nadspodziewanie dobrze gra Fiorentina, która straciła swego lidera, którym był Dusan Vlahovic a mimo to dobrze sobie radzi, okazało się, że Krzysztof Piątek wypełnił tę lukę w sposób doskonały. Rozgrywki te należą do jednych z najciekawszych w Europie więc nie dziwne, że fani chcą oglądać mecze oraz skróty meczów serie a.

skróty meczów Serie A

Fot. Nicolo+Campo / shutterstock.com

Salernitana broni się przed spadkiem

Ciekawie wygląda walka o zachowanie ligowego bytu, drużyna z Salerno, Salernitana jest już raczej pewna spadku, fachowcy od samego początku widzieli, że klub ten żadną miarą nie pasuje do rozgrywek, jednak wydawało się, że Franck Ribery wniesie do zespołu znacznie więcej. Ambitnie o uniknięcie degradacji walczy Genoa, która ostatnimi czasy bardzo regularnie punktuje. Ciekawy projekt przeprowadzili włodarze Venezii, jednak klub ten przeżywa regres, który należy przełamać, żeby na poważnie zacząć myśleć o opuszczeniu strefy spadkowej. Walka o utrzymanie będzie niezwykle interesująca aż do ostatniej kolejki a pewna swego nie może być nadal Sampdoria zajmująca teraz piętnastą lokatę. Bardzo ciekawa jest walka o awans do Serie A, regulamin rozgrywek Serie B sprawia, że o promocję walczy jeszcze połowa stawki.

Gdzie obejrzeć spotkania Serie A?

Wysoki poziom rozgrywek Serie A sprawia, że wielu kibiców chce oglądać rozgrywki ligowe oraz skróty spotkań. Mecze tej świetnej ligi można śledzić na Eleven Sports. Grupa ta jest w posiadaniu praw na transmitowanie rozgrywek aż do zakończenia sezonu 2023/2024. Włosi są zakochani w caccio, eksperci jednym głosem stwierdzają, że nikt nie kocha piłki nożnej w tym stopniu co mieszkańcy Płw. Apenińskiego, którzy są w stanie dyskutować o strategii oraz taktyce gry poszczególnych zespołów przez długie godziny. Italia jest zakochana również w Pucharze Włoch, gdzie ekipy z mniejszych miejscowości, mogą zmierzyć się z potentatami ligi, często prowadząc bardzo wyrównane gry. Liga włoska przeżywa progres, który sprawi, że kluby stamtąd na nowo zaczną rządzić w Europie.

O autorze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.