Dlaczego Włosi są jednymi z głównych piłkarskich potęg na świecie?

Dlaczego Włosi są jednymi z głównych piłkarskich potęg na świecie?

Historia włoskiego futbolu to historia wielkich sukcesów sportowych i trudnych do uniesienia porażek, których było jednak znacznie mniej. Nie ma przecież drużyny, która na przestrzeni wieku nie wpadła w małą recesję. Tak niedawno było i z tą reprezentacją, gdy nie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku. To była jedna z wielkich klęsk tej reprezentacji. Zaledwie w 3 lata po tym incydencie znów stanęli na szczycie, zawożąc do domu Puchar Mistrzów Europy.

Gwiazdy i mistrzowie

Reprezentacja Włoch widziała wiele gwiazd. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Czterokrotnie sięgała po tytuł Mistrzów Świata i wielokrotnie brała udział w finałowych spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ma za sobą wiele pięknych lat tradycji, wiele udanych pokoleń piłkarskich i jedną z najsilniejszych lig krajowych w Europie. To właśnie w klubach i centrach sportowych we Włoszech odbywa się trzon pracy szkoleniowej, wyłanianie kolejnych piłkarskich perełek i prowadzenie ich do technicznej doskonałości i fizycznej super sprawności. To właśnie w tych centrach szkoleniowych wielu wspaniałych atletów znalazło wsparcie niekoniecznie własnego klubowego trenera. Tam odbywa się ogrom pracy, wiele konsultacji i narad. Tam nie ma klubowej przynależności, są za to perfekcjoniści, których jedynym celem jest doprowadzenie szkolenia do maksimum możliwości, umiejętności i pasji.

Pasja do gry

Pasji i fascynacji piłką nożną. Futbolem na najwyższych obrotach. Zupełnie jak w internetowych zakładach sportowych, gdzie skupia się największa społeczność piłkarskich fanów i fanów sportu. Tam znajdziemy maksimum informacji na temat największych lig, klubów i samych zawodników, przewodniki sportowe najwyższej jakości i dotyczące Ligi Włoskiej czy Premier League – przewodnik obstawiania, jakiego nie ma nigdzie indziej. W ogóle wszystkich lig krajowych, w których rozgrywki stoją na najwyższym sportowym poziomie. Strony zakładów bukmacherskich są więc jednymi z najlepszych miejsc do znalezienia nowinek, wiadomości ze świata sportu i najważniejszych informacji sportowych, których nie można przegapić. I choć piłka nożna jest ulubionym sportem europejskiego kibica, to te platformy są otwarte na sport w szerokim znaczeniu tego słowa. Od najważniejszych rozgrywek pucharowych rangi mistrzowskiej, po turnieje rozsiane na całym świecie i w niemal każdej sportowej dziedzinie.

Umiłowany sport

Sama Liga Włoska wyszkoliła na przestrzeni prawie dwóch wieków ogromną ilość piłkarskich talentów. Jest to sport uwielbiany przez tamtejszych, który nie ma sobie realnej konkurencji. Mecze największych drużyn zawsze zapełniają trybuny po brzegi. Relacje sportowe, piłkarskie cieszą się ogromną oglądalnością. Drużyny posiadają wystarczające finanse, by móc konkurować o największe gwiazdy światowego formatu. Zaplecze piłkarskie jest nieporównywalnie lepszej jakości jak u nas. I gdy my cieszymy się samym awansem do rozgrywek, tak Włosi zaledwie kilkukrotnie się nie zakwalifikowali do turnieju rangi mistrzowskiej. Ten hype na futbol pozwala klubom zarabiać na każdym meczu i inwestować finanse w stabilny rozwój własnego zespołu. Rozwijający się zawodnicy mogą natomiast podglądać grę i treningi największych futbolowych gwiazd. Niekoniecznie w telewizji, lecz na żywo, na boiskowej murawie i w klubowych siłowniach i salach treningowych.

Włoski futbol wyszedł z wielkiego kryzysu. Mimo porażki w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 postanowiono pozwolić trenerowi narodowej reprezentacji na dalszą pracę z zespołem. Ten wykorzystał kredyt zaufania w 100 procentach i doprowadził tę młodą reprezentację na szczyt, do turniejowego Mistrzostwa Starego Kontynentu.

O autorze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.