Zlatan Ibrahimović wraca do kadry narodowej

Zlatan Ibrahimović wraca do kadry narodowej

Zlatan Ibrahimović wkrótce będzie miał jeszcze więcej obowiązków. Napastnik AC Milanu doszedł bowiem do porozumienia z selekcjonerem reprezentacji Szwecji i już w marcu stanie przed szansą ponownego założenia żółtej koszulki.

Zwieńczeniem ma być EURO

39-latek długo negocjował powrót do reprezentacji. Pierwsze spekulacje pojawiły się już pod koniec 2020 roku, ale teraz mamy już stuprocentową pewność. Zlatan Ibrahimović został powołany przez Janne Andersonna już na marcowe spotkania Szwedów, którą czekają mecze eliminacji mistrzostw świata z Gruzją oraz Kosowem, ale również spotkanie towarzyskie z Estonią.

Zobacz także: Kolejna ligowa porażka Milanu

Charyzmatyczny atakujący z gry w reprezentacji Szwecji zrezygnował zaraz po EURO 2016, kiedy to wraz z kadrą zakończył zmagania na fazie grupowej. Wówczas Zlatan opuszczał Szwecję niosąc ogromną krytykę na swoich barkach. Statystyki do tej pory są jednak po stronie Ibrahimovicia. Piłkarz Milanu zdążył zagrać w 81 meczach, w których zdobył 45 bramek.

Zlatana Ibrahimovicia będziemy mogli obejrzeć chociażby w spotkaniu z Polską. Starcie Polaków ze Szwedami zakończy zmagania grupowe, a więc należy przewidywać, że gra będzie się toczyć nawet o awans do dalszej fazy.

 

fot.gettyimages.com

O autorze

Kursy na mecze Milanu

Kursy na mecze Serie A

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.