Zlatan Ibrahimović w pierwszym składzie na mecz Pucharu Włoch?

Zlatan Ibrahimović w pierwszym składzie na mecz Pucharu Włoch?

Wydaje się, że problemy kadrowe powoli opuszczają już szeregi AC Milanu. Po powrocie do gry Simona Kjaera, teraz szykowany ma być Zlatana Ibrahimović, który na stanowić o sile zespołu z Mediolanu w najbliższym starciu Pucharu Włoch.

Prawie dwumiesięczna przerwa

Zlatan Ibrahimović znajduje się w takim momencie swojej kariery, że trudno zakładać, by w każdym spotkaniu grał pełne 90 minut. Najstarsi górale nie pamiętają jednak, kiedy ostatni raz były reprezentant Szwecji wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Miało to miejsce jeszcze w roku 2020, kiedy to w pojedynku z Napoli 39-latek strzelił nawet dwie bramki.

Mecz ten był jednak rozgrywany 22 listopada, a więc prawie dwa miesiące temu. Wówczas Ibrahimovicia dopadła kontuzja mięśniowa, z która walczył stosunkowo długo. W przypadku Zlatana można do tłumaczyć oczywiście stażem, choć sam zarzeka się, że czuję się wyśmienicie.

Zobacz również: Typy bukmacherskie na mecz AC Milan – Torino

Głód piłki u Zlatana Ibrahimovicia jest ogromny, z czego w najbliższy wtorek będzie chciał skorzystać trener AC Milanu – Steffano Pioli. 39-letni napastnik ma wybiec w podstawowym składzie, ponieważ w opinii ekspertów nieprzypadkowo zaliczył już pierwsze kilka minut w weekendowym pojedynku ligowym. Jeśli tak się stanie, będzie to dla Ibrahimovicia dopiero dziewiąty mecz w podstawowym składzie w kampanii 2020/21.

 

fot.gettyimages.com

O autorze

Kursy na mecze Milanu

Kursy na mecze Serie A

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.