Mateo Musacchio opuścił szeregi AC Milanu

Mateo Musacchio opuścił szeregi AC Milanu

AC Milan nie próżnuje na rynku transferowym. Tym razem jednak musimy powiedzieć o operacji wychodzącej, ponieważ szeregi lidera włoskiej Serie A opuścił Mateo Musacchio. Środkowy obrońca trafił do Lazio.

Brak ciągłości w grze

Mateo Musacchio trafił do Mediolaniu latem 2017 roku, ale na przestrzeni niespełna czterech lat dał się poznać jedynie jako solidny defensor. Argentyńczyk miał jednak spore problemy z ciągłością w samej grze, ponieważ nieustannie nękały go różnego rodzaju kontuzje. Ostatnio leczył się zresztą z urazu kostki. Najlepszy sezon pod względem liczby występów to kampania 2018/19, kiedy to aż 29 razy wybiegał na murawę w meczach ligowych.

Władze „Rossonerich” chciały początkowo zrobić z 30-latka partnera do środka obrony dla Alessio Romagnoliego. Brak stabilizacji u Musacchio sprawił jednak, że władze Milanu postanowiły sprowadzić innego stopera. Okazał się nim być Simon Kjaer, który z miejsca stał się podstawowym obrońcą w ekipie Stefano Piolego.

Zobacz również: Porażka Milanu w Pucharze Włoch

W sezonie 2020/21 Mateo Musacchio zaledwie raz wybiegał na boisko w meczu ligowym. W poszukiwaniu gry udał się zatem do stolicy Italli, gdzie podpisał dwuletni kontrakt z miejscowym Lazio.

 

fot.gettyimages.com

O autorze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.