25.02.2024, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Atalanta
Do meczu pozostało:
2dn.23godz.26min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mateo Musacchio opuścił szeregi AC Milanu

Mateo Musacchio opuścił szeregi AC Milanu

AC Milan nie próżnuje na rynku transferowym. Tym razem jednak musimy powiedzieć o operacji wychodzącej, ponieważ szeregi lidera włoskiej Serie A opuścił Mateo Musacchio. Środkowy obrońca trafił do Lazio.

Brak ciągłości w grze

Mateo Musacchio trafił do Mediolaniu latem 2017 roku, ale na przestrzeni niespełna czterech lat dał się poznać jedynie jako solidny defensor. Argentyńczyk miał jednak spore problemy z ciągłością w samej grze, ponieważ nieustannie nękały go różnego rodzaju kontuzje. Ostatnio leczył się zresztą z urazu kostki. Najlepszy sezon pod względem liczby występów to kampania 2018/19, kiedy to aż 29 razy wybiegał na murawę w meczach ligowych.

Władze „Rossonerich” chciały początkowo zrobić z 30-latka partnera do środka obrony dla Alessio Romagnoliego. Brak stabilizacji u Musacchio sprawił jednak, że władze Milanu postanowiły sprowadzić innego stopera. Okazał się nim być Simon Kjaer, który z miejsca stał się podstawowym obrońcą w ekipie Stefano Piolego.

Zobacz również: Porażka Milanu w Pucharze Włoch

W sezonie 2020/21 Mateo Musacchio zaledwie raz wybiegał na boisko w meczu ligowym. W poszukiwaniu gry udał się zatem do stolicy Italli, gdzie podpisał dwuletni kontrakt z miejscowym Lazio.

 

fot.gettyimages.com

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.