25.11.2023, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Fiorentina
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.3min.
12.10 X3.30 23.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Szanse beniaminków w Ekstraklasie 2020/2021

Szanse beniaminków w Ekstraklasie 2020/2021

Epidemia koronawirusa skutecznie storpedowała rozgrywki ligowe na całym świecie. Nie inaczej sprawa ma się w Polsce. PZPN proponuje coraz to nowsze rozwiązania dotyczące obecnie panującego impasu. Jednym z nich jest zakończenie sezonu i awansowanie najlepszych zespołów z danego szczebla rozgrywek poziom wyżej. Jeśli ten scenariusz zostanie przeforsowany, w Ekstraklasie znajdą się Warta Poznań i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Obie drużyny, po zakończeniu rundy jesiennej, były faworytami do awansu. Jakie mogą mieć szanse w kolejnym sezonie Ekstraklasy? Okazuje się, że z historycznego punktu widzenia, już pierwszy sezon po uzyskaniu promocji, jest brutalny dla beniaminków. Jak prezentowały się ich losy na przestrzeni ostatnich sezonów:

W sezonie 2019/2020, jako nowe drużyny wystąpiły Raków Częstochowa i ŁKS Łódź. O ile drużyna z województwa śląskiego przed zawieszeniem rozgrywek zajmowała 9. miejsce, z apetytami na start w grupie mistrzowskiej, o tyle łodzianie zajmowali ostatnie miejsce, z 11-punktową stratą do bezpiecznego 13. miejsca.

Sezon wcześniej spadli obaj beniaminkowie – Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Zagłębie okazało się zdecydowanie najsłabszą ekipą, zdobywając w 37 meczach zaledwie 29 punktów.

W sezonie 2017/2018, pierwsza nowa drużyna – Sandecja – spadła z ligi, zajmując ostatnie miejsce. Jednak ten sezon jest także ostatnim, w którym beniaminek odniósł znaczący sukces. Górnik Zabrze zajął 4. miejsce, zapewniając sobie awans do europejskich pucharów.

Natomiast sezon 2016/2017 jest pierwszym, w którym utrzymanie zapewniły sobie obie nowe drużyny. Jednak Wisła Płock i Arka Gdynia praktycznie do ostatniej kolejki drżały o swój los, zajmując 12. i 13. miejsce.

Historia mówi, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo spadku beniaminka już w pierwszym sezonie po awansie. W tym przypadku nie sprawdza się powiedzenie, że dla nowej drużyny drugi sezon po awansie jest najtrudniejszy, bo zwykle do niego nie dochodzi.

Kursy na mecze Milanu

Brak spotkań

Polub nas na FB!

Kursy na mecze Serie A

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.