25.11.2023, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Fiorentina
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.56min.
12.10 X3.30 23.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Co dalej z Serie A po ataku koronawirusa?

Co dalej z Serie A po ataku koronawirusa?

Koronawirus paraliżuje cały świat. W wielu miejscach wprowadzane są stany nadzwyczajne, zamykane są żłobki, przedszkola, szkoły. Wielkie korporacje zlecają swoim pracownikom prace zdalne. A co mają zrobić organizatorzy sportowych imprez masowych? Opcji mają co najmniej kilka, ale żadna nie wydaje się idealna. Sytuacja jest o tyle ciężka, że w tym roku mają odbyć się Mistrzostwa Europy 2020. Po raz pierwszy Euro miało być zorganizowane w aż 12 krajach. Tylko czy mistrzostwa w ogóle się odbędą? Wszystko rozstrzygnie się zapewne w najbliższym czasie.

Czy Euro 2020 się odbędzie?

Na organizację Euro 2020 wpływa przede wszystkim obecna sytuacja ligowa w wielu państwach. We Włoszech Serie A zostało zawieszone do 3 kwietnia. Decyzja o tym czy sezon będzie kontynuowany zapadnie na początku kwietnia. W Polsce rozgrywki Ekstraklasy jeszcze się odbywają, ale bez udziału publiczności. W wielu krajach sytuacja jest równie napięta. Jeżeli w poszczególnych krajach rozgrywki zostaną przesunięte piłkarze będą mieli niewiele czasu na to, aby zagrać wszystkie mecze przed Euro. Na pewno nie zostanie to bez wpływu na ich kondycje. Taka nieplanowana przerwa w trakcie sezonu, a później duża intensywność meczy na pewno wpłynie na ich grę w trakcie ME.

Istnieje także możliwość przesunięcia terminu Euro nawet na przyszły rok. W tej sytuacji mielibyśmy już do czynienia z Euro 2021. Dzięki temu, że Mundial 2022 wyjątkowo odbywa się dopiero w listopadzie, prawdopodobnie takie przesunięcie nie rzutowałoby zbytnio na terminarz spotkań reprezentacji. Całkowite odwołanie Euro wydaje się póki co mało prawdopodobne, choć sytuacja jest dynamiczna i cały czas się zmienia. Odwołanie rozgrywek byłoby katastrofą finansową zarówno dla UEFA jak i reprezentacji. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Euro 2020 jest zaplanowane w 12 krajach. Wiąże się to z dużymi migracjami kibiców.

Póki co jednak w tej sprawie nie zapadły żadne kluczowe decyzje. Przede wszystkim krajowe związki piłkarskie muszą się na razie uporać z organizacją krajowych rozgrywek, co również może być kluczowe w sprawie Euro 2020.

Kursy na mecze Milanu

Brak spotkań

Polub nas na FB!

Kursy na mecze Serie A

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.