25.11.2023, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Fiorentina
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.36min.
12.00 X3.40 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Marco Van Basten: Milan potrzebuje doświadczonego trenera

Marco Van Basten: Milan potrzebuje doświadczonego trenera

Na temat obecnej sytuacji Milanu, a zwłaszcza tej dotyczacej obsady pozycji szkoleniowca wypowiedział się dziś Marco Van Basten. Były gwiazdor Milanu twierdzi, że Seedorf nie jest odpowiednią osobą do prowadzenia tej drużyny. Sam polecałby zatrudnienie chociażby Roberto Donadoniego. Oto jego wypowiedź.

„Rossoneri potrzebują trenera posiadającego większe doświadczenie. Dobrym przykładem może być tu Roberto Donadoni, on byłby perfekcyjny, bo w roli trenera pracuje już od 15 lat. Milan potrzebuje doświadczenia, są jednak również trenerzy z wielkim talentem, jak Pippo Inzaghi. Jeśli zdecydują się dać mu szansę, to muszą też zapewnić mu potrzebny czas na wdrożenie swoich metod”.

Ciekaw jest to, że Pippo zasługuje na czas na dostosowanie się do pracy, a Seedorf nie. Czy on pracuje aż tak źle? A swoją drogą, czyżby Marco wiedział coś więcej o zakończeniu współpracy z obecnym trenerem Milanu? Tego nie wiem, ale wiem, że mówił on też o Balotellim.

„W mojej opinii Mario już jest zawodnikiem światowej klasy. Aby został prawdziwym mistrzem musi być bardziej solidny pod względem mentalnym”.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.