Maldini: Pomogę Milanowi, jeśli mnie poproszą

Maldini: Pomogę Milanowi, jeśli mnie poproszą

Paolo Maldini kolejny raz wysyła do włodz Milanu wyraźny sygnał, że chętny jest do tego, aby podjąć w klubie pracę, której owocem miałaby być pomoc niesiona klubowi. Paolo Maldini miał już okazję do pracy w Chelsea (za czasów Carlo), mówi się też o możliwej współpracy z PSG. Czy do niej dojdzie? A może Milan będzie szybszy? O tym się przekonamy, tymczasem przedstawiamy Wam poniżej wypowiedź Maldiniego, w której zaznacza on między innymi, że nie jest zainteresowany karierą trenerską.

„Jeśli pewnego dnia będzie szansa na współpracę, a ja wciąż będę mógł dać coś Milanowi, to z pewnością będą dla nich dostepny. Kończąc karierę piłkarza podjąłem wybór, zgodnie z którym nie chciałem być trenerem i nadal nie biorę tego pod uwagę. Brak mojej współpracy z Milanem może wydawać się niektórym dziwny, jednak fakt jest taki, że spośród wszystkich moich kolegów, których poznałem w ciągu 25 lat kariery, żaden nie pracuje dla klubu (tu pojawia się chyba jakaś nieścisłość). Nie ma więc w tym nic dziwnego, widocznie taka jest polityka klubu i trzeba się do niej dostosować.

Klub w tej chwili znajduje się w trudnym położeniu przez to, że dwa czy trzy lata temu pozbyto się 11 lub 12 zawodników, którzy go kształtowali, nie znajdując dla nich zastępstwa. W tej chwili mamy tu inną sytuację finansową, niż w przeszłości. Być może zabrakło planu. Znałem Seedorfa jako piłkarza, jednak rola trenera jest zupełnie inna, musi się sprawdzić. Nie będzie mu łatwo, ma bardzo niezrównoważony zespół, to dla niego trudny test. Z pewnością obecna sytuacja w Milanie nie jest idealna do rozpoczynania nowego zawodu”.

Paolo jak zwykle mądrze prawi.

O autorze

Katarzyna Zajkowska

Cześć, nazywam się Kasia i jestem oddaną fanką Milanu. Milanowi kibicuję od 10 już lat i z niecierpliwością czekam, aż minie tych lat więcej. Moim ulubionym zawodnikiem Milanu był, jest i będzie Paolo Maldini. Liczę na to, że uda mi się dostarczyć Wam masę interesujących artykułów, które pozwolą na zapoznanie się z bieżącą sytuacją w Milanie. Forza Milan!

Kursy na mecze Milanu

Kursy na mecze Serie A

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.