25.02.2024, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Atalanta
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.46min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Leonardo: Opuściłem Milan ze względu na spory osobiste

Leonardo: Opuściłem Milan ze względu na spory osobiste

W dniu dzisiejszym były już trener Milanu – Leonardo wypowiedział się na łamach prasy. Ponownie powrócił on do kwestii związanych z jego opuszczeniem Milanu. W kilku słowach postanowił on objaśnić nam – kibicom, dlaczego opuścił Milan, jak wiemy powody te były na tyle silne, że Leonardo nie miał żadnych skrupułów i bez problemu dołączył do Interu. Ktoś musiał go naprawdę wkurzyć.

„Zostawiłem Milan z powodów osobistych i nieporozumień. Czułem się tak, jakbym był trzymany przez klub na uboczu. W tamtej chwili wolny i otrzymałem znakomitą propozycję od Massimo Morattiego. Postanowiłem podjąć wyzwanie i zacząłem trenować Inter, to było dla mnie pouczające przeżycie. Rozumiem krytykę, która na mnie spadła – każdy, kto decyduje się dołączyć do ekipy odwiecznego rywala musi się z tym liczyć. Nadal mam jednak ogromny szacunek do Milanu, moje uczucia się nie zmieniły. Nie wspieram natomiast w żadnej sposób Interu. Nie mam też żalu. Opuściłem Włochy, ponieważ otrzymałem propozycję wyjątkową. W PSG zaoferowano mi całkowitą swobodę i niezależność, mogłem budować drużynę na miarę Ligi Mistrzów. Musiałem przyjąć ich ofertę”.

Jesteście źli na Leonardo? Ja wielkich pretensji nie mam, szkoda tylko, że do tego Interu przeszedł tak szybko. Świata tam jednak nie zwojował. Bardziej mam do niego żal o to, że wykupił całą Serie A.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.