Hachim Mastour w kręgu zainteresowań Ajaxu Amsterdam

Hachim Mastour w kręgu zainteresowań Ajaxu Amsterdam

W ostatnim czasie wielu kibiców Milanu zastanawia się nad tym, jak budowany ma być ich ukochany klub. Wyraźnie widać, że klubu nie stać na większe inwestycje, które miałyby pozwolić na szybką odbudowę klubu. Myśli się więc o inwestycji w młodzież i o kształtowaniu własnych, wspaniałych wychowanków. Dziś świat ujrzała plotka, która może zasmucić tych z nas, którzy wierzyli, że Milan ma jakiś plan. Plotka ta mówi bowiem o możliwej sprzedaży zawodnika, którym jest Hachim Mastour.

Mastour to wielku talent, który sprowadzony był do Milanu już jakiś czas temu. Zawodnik ten dysponuje doskonałą techniką, która pozwala mu często na ośmieszanie swoich rówieśników. Mastour powoływany był do reprezentacji Włoch do lat 16, zdecydował się bowiem na grę w barwach Azzurrich. Nie ma się czym jednak na zapas podniecać, po pierwsze dlatego, że nie do końca wiadomo co z Hachima wyrośnie, a po drugie dlatego, że nie wiadomo czy wyrastał będzie on w Milanie.

Zgodnie z doniesieniami Calciomercato.com zawodnikiem tym zainteresowany jest Ajax Amsterdam, zespół lubujący się w kształtowaniu i szlifowaniu wielkich talentów. Włodarze Ajaxu w szeregach swojego zespołu chętnie zobaczyliby pomocnika z Mediolanu. A i on sam pewnie by nie narzekał, bowiem w Ajaxie na pewno prędzej dostałby szansę na grę w pierwszym zespole. Prędzej niż w Milanie, gdzie dość długo czeka się z testowaniem młodzieży, nawet pomimo tego, że zawodnicy w starszym wieku nie są w stanie zapewnić klubowi jakiegoś wyjątkowego poziomu.

Mówi się o tym, że Ajax za zawodnika zaoferować ma 1mln euro, czyli dwu krotność sumy, jaką Milan zapłacił za Mastoura w 2012 roku. Pieniądze niby śmieszne, ale ja już się nauczyłem, że Milan potrafi sprzedać każdego, jeśli tylko potrzebne są pieniądze.

O autorze

Nikodem Potocki

Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Kursy na mecze Milanu

Kursy na mecze Serie A

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.