25.11.2023, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Fiorentina
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.34min.
12.00 X3.40 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Christian Erkisen – chce go Juventus. A co z Milanem?

Christian Erkisen – chce go Juventus. A co z Milanem?

Wszyscy wiemy, że w pomocy Milanu brakuje zawodnika eleganckiego, potrafiącego myśleć szalenie i niekonwencjonalnie, który nie tylko umiałby przejać piłkę, przytrzymać ją, a na końcu prostopadle zagrać za plecy obrońców, zza których wybiegłby napastnik Milanu. Zawodnika takiego niewątpliwie warto sprowadzić, a może być ku temu doskonała okazja, z uwagi na to, że w mediach coraz częściej mówi się o tym, że Christian Eriksen miałby opuścić swój obecny klub – Tottenham Hotspurs.

Sprowadzić będzie go trudno

Eriksena nie udało się sprowadzić rok temu, kiedy to regularnie pojawiały się plotki, że Milan jest nim zainteresowany. Wóczas młody i zdolny Duńczyk odszedł do Tottenhamu. Dziś zainteresowanych jest im więcej klubów. Mowa tu między innymi o Romie, Interze i Juventusie. Wyjątkowo niebezpiecznie wygląda zwłaszcza zainteresowanie nim Juventusu, który potrzebować może wzmocnień w pomocy po ewentualnym odejściu Marchisio i Pogby, a także przy starzejącym się Pirlo.

Juve i Roma mają LM, Inter ma więcej pieniędzy i być może LE. Sprowadzić Eriksena będzie więc trudno, ale być może uda się to załatwić. Trzeba mieć jednak jakieś argumenty. Jakie argumenty ma Milan? Tego nie wiem, ja bym postawił na jasny plan rozwoju i gwarancję gry w pierwszym składzie, które mogłyby Eriksena przyciągnąć do Milanu. Może przy transferze mógłby pomóc Seedorf.

Jak sprowadzić Eriksena do Milanu?

Póki co to duże gdybanie, bowiem nie było nawet plotek mówiących o zainteresowaniu Milanu Eriksenem. Według mnie jednak takiej okazji odpuścić sobie nie można. Tottenham kupił go za około 13 mln euro czy funtów i za tyle też chcą go sprzedać. Jak dla mnie rozwiązanie jest proste. Sprzedajemy Montolivo i bierzemy Eriksena. Ja bym się nie wahała ani przez chwilę.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.