25.11.2023, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Fiorentina
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.31min.
12.00 X3.40 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mattia de Sciglio – czy Milan pozwoli mu odejść?

Mattia de Sciglio – czy Milan pozwoli mu odejść?

Takich to już doczekaliśmy właśnie perfidnych czasów, że każdy kibic Milanu czuć powinien lęk związany z tym, że włodarze klubu podejmą za chwilę kolejną idiotyczną decyzję związaną z ewentualną sprzedażą którego, z nielicznych już, zawodników godnych noszenia koszulki Milanu. Taka obecnie sytuacja ma miejsce w przypadku zawodnika, którym jest Mattia de Sciglio, ten jakże utalentowany prawy obrońca Milanu.

Kim jest Matia de Sciglio?

Informacje przeznaczona niewątpliwie dla mniej wtajemniczonych lub też kibiców tych drużyn, z którymi łączony jest Mattia de Sciglio. Jeśli jeszcze go nie znacie, to żałujcie, ponieważ jest on zawodnikiem niezwykle utalentowanym, który od początku swojej przygody z Milanem robił na trenerach niesamowite wrażenie. Nie mówimy tu tylko o przygodzie z pierwszym zespołem Milanu, ale też o niższych szczeblach drużyny. Mattia błyszczał też w Primaverze i każdy jego trener wierzył, że wkrótce zostać może on klasowym obrońcą.

Tak też się stało. Z łatwością wbił się do pierwszej drużyny Milanu, gdzie wygrywał rywalizację z Abate. Z konieczności występował też na pozycji lewego obrońcy, od której obecnie trener Seedorf go odsuwa. Ostatnio zawodnika tego trapią kontuzje (być może zbyt gwałtowna eksploatacja organizmu w tak młodym wieku). Pewnym być jednak można, że nie jest on anemikiem, ale dobrym zawodnikiem, który gwarantuje odpowiedni poziom gry. Musi tylko popracować nad celnością dośrodkowań. Niewątpliwie Mattia de Sciglio jest zawodnikiem, który powinien być wykorzystany przy budowie nowego Milanu!

Kto chce kupić de Sciglio?

Ha, ha! Chciał, to by każdy. Mówi się głównie o tranfserze do Realu Madryt, który za zawodnika zaoferować chce 18 milionów (według mnie mało) euro. U swego boku zwłaszcza chętnie widziałby go Ancelotti. Ja jednak nie życzę Matti tego transferu. Pójdzie do Realu, gdzie pewnie po jednym przegranym półfinale LM znowu będą czystki 😀 W Milanie do porażek się przyzwyczajają, więc tu będzie miał spokój, a przecież miał być nowym Tasottim i ja ciągle na to licze. Niech siedzi i niech gra u nas ile wlezie!

Oprócz Realu zakupem tego zaowdnika zainteresowany może być też Arsenal (planują wymianę obrońców), a także Borussia Dortmund. Przyznać należy, że de Sciglio czeka fantastyczna przyszłość. Zawodnik jest utalentowany i starają się o niego wybitne kluby, grające pięknie i skutecznie. Nie to co Milan. Czy więc realne jest to, aby zawodnik z takimi możliwościami pozostał w takim klubie? Miłość jest niby ślepa, ale czy na pewno? Nie sądzę.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.