25.11.2023, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Fiorentina
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.41min.
12.00 X3.40 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Christian i Daniel Maldini – co z nich wyrośnie?

Christian i Daniel Maldini – co z nich wyrośnie?

Dziś przypadkowo trafiłem na filmik przedstawiający zagranie młodego Daniela Maldiniego, który w wieku 5 lat wykonał niezapomniany wślizg, którym niemalże zabrał piłkę Seedorfowi. Z miejsca poszukałem jakiejś fajnej kompilacji z Paolo i zamarzyłem sobie, aby za kilka lat w szeregach Milanu zaczął grać kolejny Maldini. Jak wiecie szanse na to mamy póki co dwie.

Co słychać u Christiana Maldiniego?

Christian Maldini, to starszy z synów Paolo, który swoją piłkarską karierę zaczynał właśnie w Milanie (jakby inaczej?). Christian gra na pozycji lewego obrońcy i póki co odesłany został na wypożyczenie do Brescii. Ma 17 lat, urodził się w 1996 (w czasie Mistrzostw Europy). W świecie piłki nożnej mówi się, że Christian nie jest wybitnie utalentowany, jednak nigdy nie wiadomo jak będzie za kilka lat? Może wkrótce osiągnie poziom pozwalający mu na grę w Milanie? Póki co nie za bardzo może przebić się do pierwszego składu primavery Brescii. Młody Maldini ma 178cm wzrostu, pewnie urośnie, ale wymiary jak na bocznego obrońcę ma bardzo w porządku.

Jak rośnie nam Daniel Maldini?

To właśnie jego widziałem na filmiku, który tak mnie zachwyca. Oto on.

Jak widać na video Daniel Maldini ma naturalne predyspozycje do gry w obronie. Pomimo tego na dzień dzisiejszy uczy się grac jako ofensywny pomocnik Zawodnik urodzony w 2001 roku, ma 13 lat. Trenuje w szkółce Milanu i powszechnie uznawany jest za bardziej utalentowanego z młodych Maldinich. Potwierdził to nawet sam Cesasre Maldini, który w jednym z wywiadów przedstawił swoją opinię o wnukach. Opinię tę powtarzają również trenerzy.

Czekamy zatem na kolejnego Maldiniego w koszulce Milanu. Oby stało się to jak najszybciej!

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.