25.02.2024, g. 20:45
Serie A (Liga Włoska)
AC Milan vs Atalanta
Do meczu pozostało:
3dn.1godz.36min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Riccardo Saponara

Młody zawodnik Empoli grający na pozycji ofensywnego pomocnika w ostatnim okresie wyróżniał się na tle innych zawodników z Serie B. Doprowadziło to do tego, że zainteresowały się nim największe kluby z Włoch, w tym AC Milan – zespół, w którym zawodnik ten grać ma już od przyszłego sezonu. Chcemy zapoznać Was z sylwetką gracza, którym jest Riccardo Saponara.

Zawodnik, który otwarcie przyznaje, że jego idolem jest Kaka porównywany jest właśnie do byłej gwiazdy Milanu. Początki jego kariery wiążą się z grą na skrzydle, jednak w ostatnim okresie trenerzy przesunęli go na środek boiska, gdzie gra zaliczając wiele bramek i asyst. Ten uniwersalny ofensywny pomocnik zarówno w swojej dotychczasowej drużynie, jak i w młodzieżowej reprezentacji Włoch, gra bardzo regularnie. W obecnym sezonie w 18 meczach strzelił już 8 bramek w Serie B. Co ważne zawodnik ten wyróżnia się swoją wszechstronnością, dzięki swojej nieustępliwości często przydatny jest nie tylko pod bramką rywala, ale też w polu karnym swojej drużyny, do którego wraca w celu wsparcia obrońców.

Dotychczasowi trenerzy Saponary wypowiadają się o nim w samych superlatywach. Uznają go za zawodnika ambitnego, pracowitego oraz stale się rozwijającego. Miejmy nadzieję, że determinacji wystarczy mu do tego, aby stać się kolejną gwiazdą Milanu, przynajmniej na miarę Stephana El Shaarawy’ego, który do Milanu przecież też trafił z drugiej ligi włoskiej.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.