Kaka oddala się od Milanu

Kaka oddala się od Milanu

W ostatnich dniach wiele mówiło się na temat możliwego transferu Ricardo Kaki do Milanu. Okazuje się jednak, że transfer ten póki co należy do niemożliwych do zrealizowania. Powodem tego, jak to zwykle bywa są pieniądze, które Milan musiałby wygrać, aby Kaka ponownie grał w Mediolanie.

Potwierdzeniem chęci zawarcia tego transferu mogą być ustępstwa, na które poszła każda z zainteresowanych stron: Real zgodził się na bezpłatne wypożyczenie zawodnika, Kaka zgodził się na obniżkę pensji z 10mln euro do 5-6 mln, natomiast Milan zgodził się ją płacić. Problemem nie do przejścia okazały się jednak sprawy związane z podatkami, które należy doliczyć do pensji zawodnika.

Z powodu takiej sytuacji niezadowolony jest sam zawodnik, który jednak rozumie sytuację Milanu, który nie jest w stanie wykładać na jego pensję sumy w okolicach 10mln euro. Nie należy jednak zapominać o tym, że okienko transferowe jeszcze się nie zakończyło i Real Madryt próbując pozbyć się kosztownego zawodnika zdecydować może się na inne rozwiązanie problemu. Klub prawdopodobnie będzie chciał go sprzedać, warto jednak poczekać do końca zimowego mercato, wszyscy wiemy bowiem, że wtedy dzieją się rzeczy niestworzone i być może zawodnik trafi do Milanu za darmo na jeszcze innych warunkach.

O autorze

Nikodem Potocki

Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.