Trzy czy pięć bębnów? Czy więcej zawsze oznacza lepiej?

Trzy czy pięć bębnów? Czy więcej zawsze oznacza lepiej?

Rynek automatów do gier hazardowych jest niezwykle bogaty. Podstawowe automaty do gier dzielą się głównie na trzy bębnowe oraz pięciobębnowe, co jest najpopularniejszym ich rozróżnieniem. Automaty hazardowe online nie różnią się w tym względzie niczym od ich stacjonarnych odpowiedników.

Każdy z graczy ma swoje indywidualne preferencje dotyczące rodzaju automatu, co czasem wiąże się z racjonalnym uzasadnieniem, a niekiedy jest jedynie kwestią gustu lub instynktu. Nierzadko decydują też kwestie, takie jak, chociażby estetyczny wygląd automatu, grafika lub inne podobne aspekty, które nie mają wiele wspólnego z samym mechanizmem gry. Warto zaznaczyć, że tylu ilu jest graczy, tyle jest opinii na temat tego, które z automatów pozwalają więcej wygrywać. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu, czym właściwie różnią się od siebie poszczególne rodzaje automatów.

Rodzaj gry, a ilość bębnów

Niektóre z gier na automatach są już kultowe i wpisały się na stałe w obraz kasyn stacjonarnych, a także kasyn online. Podobna grafika i te same symbole, które w kolejnych wcieleniach automatów są jedynie kosmetycznie poprawiane, ciągle przyciągają graczy. Dotyczy to głównie automatów z trzema bębnami, które mają swoich wiernych fanów. Często ten rodzaj automatów uchodzi za bardziej rentowny, gdyż to na nich zdarzają się bardzo wysokie wygrane. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż wysokie wygrane także zdarzają się na automatach z pięcioma bębnami, a maksymalna kwota wygranej na jeden spin jest zależna od konkretnej gry i kasyna, a nie od tego, ile automat posiada bębnów. Chcąc dowiedzieć się szczegółów na ten temat, każdorazowo należy sprawdzić takie informacji w tabelach informacyjnych dostępnych przy każdym automacie do gier.
Automaty z trzema bębnami mają pięć linii wygrywających. Niektórzy preferują automat z pięcioma bębnami, gdyż tam ilość linii wygrywających jest dużo większa, co dla wielu jest niewątpliwą zaletą. Istotną różnicą jest także to, że w automacie z trzema bębnami trzeba trafić trzy symbole pod rząd, podczas gdy automaty pięciobębnowe dają wygraną od dwóch lub trzech symboli, co oznacza, że nie trzeba trafić całej linii. Naturalną konsekwencją takiej sytuacji jest to, że w automatach z trzema bębnami wygrane padają nieco rzadziej niż w pięciobębnowych, jednak z reguły są także nieco większe.

Gracze preferujący robienie na automatach większych obrotów wolą gry pięciobębnowe właśnie z powodu dużej ilości linii. Trzeba jednak liczyć się z tym, że aby tak grać, trzeba ustawić minimalną wartość żetonów na jeden spin, który musi przypadać na jedną z wielu linii. Wiele z gier pozwala także na ustawienie linii z dwóch stron, co zmusza gracza do każdorazowego obstawiania relatywnie wysokich kwot. Taki styl gry jest o wiele bardziej dynamiczny, a gdy już się trafi kilka linii pod rząd, wygrane są naprawdę wysokie. Trzeba jednak pamiętać, że trafienie tak dużej liczby linii jest o wiele mniej prawdopodobne, niż trafienie palety na automacie z trzema bębnami.

Co się bardziej opłaca?

Trudno o jednoznaczne określenie, który rodzaj automatów jest bardziej opłacalny. Pierwszą kwestią, którą należy ustalić, jest to, że każdy automat ma określony procent wypłat. Dokładnie informacje na ten temat niekiedy są dostępne w opisie poszczególnych slotów. Nie ma jednak zależności, która mówiłaby, że automat z trzema bębnami wypłaca większy procent całej puli, niż automat z pięcioma bębnami lub odwrotnie. Decyzja o tym, który rodzaj automatu wybrać powinna być podjęta na podstawie maksymalnej ilości żetonów na spin, posiadanego kapitału, dodatkowych bonusów oraz strategii gry.

Gra na automatach z pięcioma bębnami, które wymagają od gracza posiadania wysokiej ilości kapitału, który szybko topnieje, w przypadku obstawiania wszystkich linii nie jest opłacalne, gdy ogranicza się ilość granych linii. Wtedy o wiele bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest gra na automatach klasycznych z trzema bębnami, które wymagają niższej łącznej stawki wynikającej z mniejszej ilości linii.

Dodatkowe bonusy na automatach

Warto zaznaczyć, że różne gry oferują zróżnicowaną gamę bonusów, co jest bardzo istotne przy wyborze gry. Z jeden strony gry trzy bębnowe oferują podwajanie stawki za paletę, co bywa bardzo opłacalne i daje duży zwrot z wniesionej stawki. Z drugiej strony, gry pięciobębnowe posiadają bardzo bogatą ofertę dodatkowych symboli, które gwarantują bonusowe gry. Biorąc jednak pod uwagę, że dodatkowe premie za szczególne symbole mogą pojawiać się zarówno w automatach z trzema, jak i pięcioma bębnami, przed wyborem konkretnego slotu warto zapoznać się ze szczegółową specyfikacją i tabelą wygranych. Nie zawsze gry z pięcioma bębnami będą bardziej opłacalne, zwłaszcza jeśli strategia gry temu nie odpowiada.

Jak znaleźć najbardziej opłacalny automat?

Chcąc znaleźć najbardziej opłacalny automat, należy sprawdzić, jaki procent stawek jest wypłacalny graczom. Takie informacje można znaleźć na stronach producentów oprogramowania do kasyna, a niekiedy samo kasyno online podaje tę informację do wiadomości graczy. To powinna być pierwsza informacja, która mówi o tym, czy dany automat jest opłacalny oraz w jakim stopniu. W drugiej kolejności można bazować na opiniach innych graczy.

Oglądaj mecze Milanu za darmo

Oglądaj transmisje meczów Milanu na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Milanu

Sampdoria - AC Milan

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Sampdoria - AC Milan

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Polub nas na FB!

Kursy na mecze Serie A

Napoli - Venezia

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Inter Mediolan - Genoa

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Bologna - Salernitana

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

AS Roma - Fiorentina

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Cagliari - Spezia

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Napoli - Venezia

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Inter Mediolan - Genoa

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Bologna - Salernitana

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

AS Roma - Fiorentina

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Cagliari - Spezia

Serie A (Liga Włoska)

22/08/2021 / 13:00

Partner serwisu

Następny mecz

Poprzedni mecz

Terminarz i wyniki Serie A

Tabela Serie A

Najlepsi strzelcy Serie A